Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 39
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
na trasie 2030 m n.p.m., skąd trasa wiodła już w dół obok Batyżowieckiego Stawu i Śląskiego Domu do mety na Jakubkowej Polanie w Smokowcu. Trasa miała 22 kilometry długości i około tysiąca metrów przewyższenia. Czołówka zawodników uformowała się już po wyczerpującym podbiegu na Przełęcz pod Osterwą.
Pierwszy na mecie był Jozef Pollák z Koszyc, który zwyciężył w tym biegu już po raz piąty. Chociaż startował w starszej grupie wiekowej (od 31 do 40 lat) to wygrał z zawodnikami znacznie młodszymi od siebie w bardzo dobrym czasie 1 godz. 39 min.26 sek. Ponad minutę za nim dobiegł do mety
na trasie 2030 m n.p.m., skąd trasa wiodła już w dół obok Batyżowieckiego Stawu i Śląskiego Domu do mety na Jakubkowej Polanie w Smokowcu. Trasa miała 22 kilometry długości i około tysiąca metrów przewyższenia. Czołówka zawodników uformowała się już po wyczerpującym podbiegu na Przełęcz pod Osterwą.<br>Pierwszy na mecie był Jozef Pollák z Koszyc, który zwyciężył w tym biegu już po raz piąty. Chociaż startował w starszej grupie wiekowej (od 31 do 40 lat) to wygrał z zawodnikami znacznie młodszymi od siebie w bardzo dobrym czasie 1 godz. 39 min.26 sek. Ponad minutę za nim dobiegł do mety