Typ tekstu: Książka
Autor: Siwoń Bolesław
Tytuł: Jak sterować rentownością przedsiębiorstwa
Rok: 1994
kosztów zajmują się księgowi, którzy nie znają wszystkich procesów produkcji i stosują uproszczone, prymitywne metody, doprowadzając do błędnych wyników, uniemożliwiających wyciąganie właściwych wniosków. Można odpowiedzieć, że to nie księgowi są winni, lecz skomplikowana natura współczesnej ekonomii, ale nie to jest najważniejsze.
Ustalenie tych mierników fizycznej strony procesów pracy, które są miarodajne w ocenie poziomu kosztów, jest zabiegiem niekiedy bardzo prostym, a niekiedy niezwykle skomplikowanym. Praktyka najczęściej posługuje się pomiarem wydajności pracy. Najprostsza formuła obliczania tego efektu wywodzi się z teoretycznej konfrontacji rozmiarów produkcji z liczbą zatrudnionych i wyraża się następująco:

WQP, gdzie: W - wydajność pracy, Q - ilość produkcji, P - liczba pracowników
kosztów zajmują się księgowi, którzy nie znają wszystkich procesów produkcji i stosują uproszczone, prymitywne metody, doprowadzając do błędnych wyników, uniemożliwiających wyciąganie właściwych wniosków. Można odpowiedzieć, że to nie księgowi są winni, lecz skomplikowana natura współczesnej ekonomii, ale nie to jest najważniejsze.<br>Ustalenie tych mierników fizycznej strony procesów pracy, które są miarodajne w ocenie poziomu kosztów, jest zabiegiem niekiedy bardzo prostym, a niekiedy niezwykle skomplikowanym. Praktyka najczęściej posługuje się pomiarem wydajności pracy. Najprostsza formuła obliczania tego efektu wywodzi się z teoretycznej konfrontacji rozmiarów produkcji z liczbą zatrudnionych i wyraża się następująco:<br>&lt;gap&gt;<br>WQP, gdzie: W - wydajność pracy, Q - ilość produkcji, P - liczba pracowników
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego