Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
dyspozycyjną w ruchu elementarnym lub w ruchu złożonym. Konieczne jest także podanie konfiguracji koparki. Wyznaczając moc dyspozycyjną, należy brać pod uwagę występujące ograniczenia kinematyczne procesu odspajania. Nie ma bowiem sensu obliczanie mocy dyspozycyjnej dla konfiguracji osprzętu, w której następuje wpieranie dna łyżki w urobisko (rozdział 3).
7.5.2.Obliczanie mocy dyspozycyjnej
Podstawą do obliczeń mocy dyspozycyjnej są hodografy sił i prędkości dyspozycyjnych, wyznaczone dla założonej konfiguracji osprzętu. Ze względu na występowanie znacznych odchyleń kierunku siły i prędkości odspajania, moc dyspozycyjną oblicza się za pomocą zależności identycznej do (7.1) dla różnych wartości kąta F (rys. 7.1).
Na rysunku 7
dyspozycyjną w ruchu elementarnym lub w ruchu złożonym. Konieczne jest także podanie konfiguracji koparki. Wyznaczając moc dyspozycyjną, należy brać pod uwagę występujące ograniczenia kinematyczne procesu odspajania. Nie ma bowiem sensu obliczanie mocy dyspozycyjnej dla konfiguracji osprzętu, w której następuje wpieranie dna łyżki w urobisko (rozdział 3).<br>&lt;tit1&gt;7.5.2.Obliczanie mocy dyspozycyjnej&lt;/&gt;<br>Podstawą do obliczeń mocy dyspozycyjnej są hodografy sił i prędkości dyspozycyjnych, wyznaczone dla założonej konfiguracji osprzętu. Ze względu na występowanie znacznych odchyleń kierunku siły i prędkości odspajania, moc dyspozycyjną oblicza się za pomocą zależności identycznej do (7.1) dla różnych wartości kąta F (rys. 7.1).<br>Na rysunku 7
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego