Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie Warszawy
Nr: 77
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
Solidarności". Nie chodziło tu o kwestionowanie roli ekspertów, którą zebrani doceniają, ale o to, by liczyli się ze stanowiskiem działaczy "Solidarności".
Drugi zarzut - to często nadmiernie specjalistyczny język jakim operują, a który sprawia, że i oni sami wypracowane przez nich dokumenty stają się często niezrozumiałe dla szeregowych członków "Solidarności". Musimy mówić tym samym językiem - postulowano prostym i zrozumiałym dla każdego.
6 KWIETNIA - XI POSIEDZENIE SEJMU
(P) Prezydium Sejmu postanowiło zwołać XI posiedzenie Sejmu PRL w dniu 6 kwietnia 1981 r.
Posiedzenie rozpocznie się o godz. 11.
Porządek dzienny posiedzenia przewiduje informację prezesa Rady Ministrów o aktualnej sytuacji kraju. (PAP)

DEPESZA STANISŁAWA KANI DO PRZEWODNICZĄCEGO
Solidarności". Nie chodziło tu o kwestionowanie roli ekspertów, którą zebrani doceniają, ale o to, by liczyli się ze stanowiskiem działaczy "Solidarności".<br>Drugi zarzut - to często nadmiernie specjalistyczny język jakim operują, a który sprawia, że i oni sami wypracowane przez nich dokumenty stają się często niezrozumiałe dla szeregowych członków "Solidarności". Musimy mówić tym samym językiem - postulowano prostym i zrozumiałym dla każdego. <br>&lt;tit1&gt;6 KWIETNIA - XI POSIEDZENIE SEJMU&lt;/tit1&gt;<br>(P) Prezydium Sejmu postanowiło zwołać XI posiedzenie Sejmu PRL w dniu 6 kwietnia 1981 r.<br>Posiedzenie rozpocznie się o godz. 11.<br>Porządek dzienny posiedzenia przewiduje informację prezesa Rady Ministrów o aktualnej sytuacji kraju. (PAP)&lt;/div&gt; <br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;DEPESZA STANISŁAWA KANI DO PRZEWODNICZĄCEGO
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego