Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
jeździć, z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych.

11 a. Kotelnica

Południowo-wschodni skłon Gubałówki. Dojście od górnej stacji kolejki linowej na Gubałówce. Zespół wyciągów orczykowych. Dłuższy, południowy - 750 m długości, 145 m różnicy wysokości, zdolność przewozowa 1100 osób na godzinę. Krótszy, północny - 250 m długości, 50 m różnicy wysokości, 200 osób na godzinę.

Trasa uruchomiona w połowie lat siedemdziesiątych, od pewnego czasu jedna z popularniejszych w Zakopanem. Łączy w sobie elementy pólka narciarskiego i trasy zjazdowej, w górnej części zupełnie łatwa, a w dolnej nieco trudna, dość zatłoczona, a przez to niezbyt bezpieczna. To zresztą cecha wszystkich zakopiańskich terenów narciarskich.
Od górnej stacji
jeździć, z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych. <br><br>&lt;tit&gt;11 a. Kotelnica&lt;/&gt;<br><br> Południowo-wschodni skłon Gubałówki. Dojście od górnej stacji kolejki linowej na Gubałówce. Zespół wyciągów orczykowych. Dłuższy, południowy - 750 m długości, 145 m różnicy wysokości, zdolność przewozowa 1100 osób na godzinę. Krótszy, północny - 250 m długości, 50 m różnicy wysokości, 200 osób na godzinę.<br><br> Trasa uruchomiona w połowie lat siedemdziesiątych, od pewnego czasu jedna z popularniejszych w Zakopanem. Łączy w sobie elementy pólka narciarskiego i trasy zjazdowej, w górnej części zupełnie łatwa, a w dolnej nieco trudna, dość zatłoczona, a przez to niezbyt bezpieczna. To zresztą cecha wszystkich zakopiańskich terenów narciarskich.<br> Od górnej stacji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego