Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 11.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
starych średniowiecznych fundamentach. W kwietniu ubiegłego roku, pod koniec pracy, kiedy na budowie nie było już prawie nikogo, jego łopata zgrzytnęła na jakimś twardym przedmiocie.
- Był to trójnożny garnek z brązu. Zaraz na drugi dzień przekazałem go panu archeologowi z Zamku Książąt Pomorskich - opowiada Mirosław Nowak.

Niemcom nie sprzedał

Wewnątrz naczynia znajdowało się ponad 350 srebrnych monet, pozłacana biżuteria, a także wiele srebrnych ozdób. Według historyków, skarb pochodzi prawdopodobnie z XV wieku.
O odkryciu, a przede wszystkim o uczciwym znalazcy, zrobiło się głośno w mediach. Dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie Władysław Filipowiak osobiście gratulował Nowakowi. Jego znalezisko nazwał skarbem stulecia.
Miejscowi
starych średniowiecznych fundamentach. W kwietniu ubiegłego roku, pod koniec pracy, kiedy na budowie nie było już prawie nikogo, jego łopata zgrzytnęła na jakimś twardym przedmiocie. <br>- Był to trójnożny garnek z brązu. Zaraz na drugi dzień przekazałem go panu archeologowi z Zamku Książąt Pomorskich - opowiada Mirosław Nowak. <br><br>&lt;tit&gt;Niemcom nie sprzedał&lt;/&gt;<br><br>Wewnątrz naczynia znajdowało się ponad 350 srebrnych monet, pozłacana biżuteria, a także wiele srebrnych ozdób. Według historyków, skarb pochodzi prawdopodobnie z XV wieku. <br>O odkryciu, a przede wszystkim o uczciwym znalazcy, zrobiło się głośno w mediach. Dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie Władysław Filipowiak osobiście gratulował Nowakowi. Jego znalezisko nazwał skarbem stulecia. <br>Miejscowi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego