Typ tekstu: Książka
Autor: Olko Stanisława
Tytuł: Makrobiotyka w polskiej kuchni
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1993
ekstrakty produktów roślinno-warzywnych.

Chociaż w makrobiotyce cukru się w ogóle nie zaleca, a tłuszczu bardzo mało, to warto wiedzieć, że:
- melasa jako produkt pośredni w przemyśle buraczanym ze względu na środki chemiczne używane w produkcji cukru nie powinna być używana jako produkt spożywczy.
- miód jako produkt otrzymany z przetworzenia nektaru kwiatowego stanowi przede wszystkim pokarm dla pszczół, a nie dla ludzi, stąd człowiek nie powinien go również nadużywać.
- olej lniany (dzisiaj prawie niedostępny) jest najbardziej odpowiedni w naszej strefie klimatycznej. Spośród pozostałych olei poleca się najbardziej olej słonecznikowy oraz oliwę z oliwek.
- olej z pierwszego tłoczenia jest najbardziej wartościowy pod
ekstrakty produktów roślinno-warzywnych.<br>&lt;gap&gt;<br>Chociaż w makrobiotyce cukru się w ogóle nie zaleca, a tłuszczu bardzo mało, to warto wiedzieć, że:<br>- melasa jako produkt pośredni w przemyśle buraczanym ze względu na środki chemiczne używane w produkcji cukru nie powinna być używana jako produkt spożywczy.<br>- miód jako produkt otrzymany z przetworzenia nektaru kwiatowego stanowi przede wszystkim pokarm dla pszczół, a nie dla ludzi, stąd człowiek nie powinien go również nadużywać.<br>- olej lniany (dzisiaj prawie niedostępny) jest najbardziej odpowiedni w naszej strefie klimatycznej. Spośród pozostałych olei poleca się najbardziej olej słonecznikowy oraz oliwę z oliwek.<br>- olej z pierwszego tłoczenia jest najbardziej wartościowy pod
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego