Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 40
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1975
znacznym stopniu z badań amerykańskich i badań innych krajów mających wysoki poziom motoryzacji. Korzystanie z badań i doświadczeń innych nie zwalnia nas jednak od badań własnych, prowadzonych (w skromnym zakresie) dla umożliwienia prawidłowej adaptacji wniosków i zasad projektowania; różnice bowiem w strukturze potoku pojazdów są znaczne (większy udział samochodów ciężkich), nie bez znaczenia są także różnice w przepisach, w stylu gazdy, w zakłóceniach powodowanych przez duży ruch pieszy - i inne.
Przepustowość skrzyżowania
Dla, przykładu - na rysunku 1 - podajemy podstawowy (nieco uproszczony) wykres służący do obliczania przepustowości skrzyżowań z sygnalizacją, którego opracowanie wymagało kilkudziesięciu tysięcy obserwacji.
Aby obliczyć przepustowość skrzyżowania odczytujemy (dla każdego wlotu
znacznym stopniu z badań amerykańskich i badań innych krajów mających wysoki poziom motoryzacji. Korzystanie z badań i doświadczeń innych nie zwalnia nas jednak od badań własnych, prowadzonych (w skromnym zakresie) dla umożliwienia prawidłowej adaptacji wniosków i zasad projektowania; różnice bowiem w strukturze potoku pojazdów są znaczne (większy udział samochodów ciężkich), nie bez znaczenia są także różnice w przepisach, w stylu gazdy, w zakłóceniach powodowanych przez duży ruch pieszy - i inne.<br> &lt;tit1&gt;Przepustowość skrzyżowania&lt;/&gt;<br> Dla, przykładu - na rysunku 1 - podajemy podstawowy (nieco uproszczony) wykres służący do obliczania przepustowości skrzyżowań z sygnalizacją, którego opracowanie wymagało kilkudziesięciu tysięcy obserwacji.<br> Aby obliczyć przepustowość skrzyżowania odczytujemy (dla każdego wlotu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego