Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fronda
Nr: 9.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
rozmaite interakcje, to zarazem równie oczywiste jest, że w Polsce stopień społecznej legitymizacji władzy partii komunistycznej był zawsze najmniejszy, najszersze zaś (co oczywiście nie znaczy, że zawsze dominujące) było zjawisko odrzucenia systemu.

Co więcej - przez cały okres istnienia PRL w szerokich masach istniało przeświadczenie, że robienie partyjnej kariery jest czymś niegodnym. Ci, którzy to przeświadczenie żywili, niekoniecznie musieli umieć zdefiniować, dlaczego tak uważają. Ale nie zmienia to faktu, że zjawisko istniało.

"Istniało" to niekoniecznie znaczy, że zawsze dominowało. Ale wydaje się, że w innych krajach komunistycznych nie miało ono miejsca na taką skalę lub po prostu w ogóle nie istniało.

Otóż
rozmaite interakcje, to zarazem równie oczywiste jest, że w Polsce stopień społecznej legitymizacji władzy partii komunistycznej był zawsze najmniejszy, najszersze zaś (co oczywiście nie znaczy, że zawsze dominujące) było zjawisko odrzucenia systemu.<br><br> Co więcej - przez cały okres istnienia PRL w szerokich masach istniało przeświadczenie, że robienie partyjnej kariery jest czymś niegodnym. Ci, którzy to przeświadczenie żywili, niekoniecznie musieli umieć zdefiniować, dlaczego tak uważają. Ale nie zmienia to faktu, że zjawisko istniało.<br><br> "Istniało" to niekoniecznie znaczy, że zawsze dominowało. Ale wydaje się, że w innych krajach komunistycznych nie miało ono miejsca na taką skalę lub po prostu w ogóle nie istniało.<br><br> Otóż
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego