Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.09 (7)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Wyroki sądów rodzinnych coraz częściej budzą zdumienie. Dzisiaj opisujemy historię Rafałka. Jego rodzice są głuchoniemi. Niestety, ta niesprawność okazała się dla sądu przeszkodą w wychowaniu dziecka.
Trudno uzasadnić ten precedensowy wyrok. Czy ma to oznaczać, że odtąd rodzicom kochającym swoje dzieci, sąd może odbierać prawa wychowawcze, tylko dlatego że są niesprawni? To wyjątkowo oburzający przykład dyskryminacji.
Sądy powinny tworzyć pewne standardy postępowania. Opierać swoje wyroki na zdrowym rozsądku i poczuciu sprawiedliwości. Tymczasem w przypadku rodziny Rafałka mamy do czynienia z decyzją całkowicie sprzeciwiającą się tym podstawowym zasadom.
Trudno ocenić jakie przesłanki kierowały sędzią, który ogłosił ten bulwersujący wyrok. Wydaje się jednak
Wyroki sądów rodzinnych coraz częściej budzą zdumienie. Dzisiaj opisujemy historię Rafałka. Jego rodzice są głuchoniemi. Niestety, ta niesprawność okazała się dla sądu przeszkodą w wychowaniu dziecka.<br>Trudno uzasadnić ten precedensowy wyrok. Czy ma to oznaczać, że odtąd rodzicom kochającym swoje dzieci, sąd może odbierać prawa wychowawcze, tylko dlatego że są niesprawni? To wyjątkowo oburzający przykład dyskryminacji.<br>Sądy powinny tworzyć pewne standardy postępowania. Opierać swoje wyroki na zdrowym rozsądku i poczuciu sprawiedliwości. Tymczasem w przypadku rodziny Rafałka mamy do czynienia z decyzją całkowicie sprzeciwiającą się tym podstawowym zasadom.<br>Trudno ocenić jakie przesłanki kierowały sędzią, który ogłosił ten bulwersujący wyrok. Wydaje się jednak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego