Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wykonać zobowiązania. Nie możemy liczyć na taryfę ulgową - mówił. Dodał, że "nie wystarczą dyskusje ekspertów - idea europejska musi trafić pod strzechy".
Kwaśniewski wspomniał również o objawach kryzysu państwa. - Odkryliśmy wiele nieprawidłowości w działaniu państwa. Okazało się, że wciąż nieprzejrzyste są procedury tworzenia prawa - diagnozował. - Za niektórymi ważnymi decyzjami krył się nieuczciwy lobbing, a postępowanie osób pełniących funkcje publiczne, kłóciło się z normami etycznymi. Zastrzeżenia budził styl sprawowania władzy. To musi się zmienić - mówił prezydent.
Jego zdaniem pozytywne tendencje w gospodarce mogą umocnić przede wszystkim trzy rozwiązania: uproszczenie podatków, ograniczenie biurokracji oraz walka z korupcją.


Świat powitał Nowy Rok
Zaczęło się od
wykonać zobowiązania. Nie możemy liczyć na taryfę ulgową&lt;/&gt; - mówił. Dodał, że &lt;q&gt;"nie wystarczą dyskusje ekspertów - idea europejska musi trafić pod strzechy"&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="person"&gt;Kwaśniewski&lt;/&gt; wspomniał również o objawach kryzysu państwa. &lt;q&gt;- Odkryliśmy wiele nieprawidłowości w działaniu państwa. Okazało się, że wciąż nieprzejrzyste są procedury tworzenia prawa&lt;/&gt; - diagnozował. &lt;q&gt;- Za niektórymi ważnymi decyzjami krył się nieuczciwy lobbing, a postępowanie osób pełniących funkcje publiczne, kłóciło się z normami etycznymi. Zastrzeżenia budził styl sprawowania władzy. To musi się zmienić&lt;/&gt; - mówił prezydent.<br>Jego zdaniem pozytywne tendencje w gospodarce mogą umocnić przede wszystkim trzy rozwiązania: uproszczenie podatków, ograniczenie biurokracji oraz walka z korupcją.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;Świat powitał Nowy Rok&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Zaczęło się od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego