Typ tekstu: Książka
Autor: Chmielewska Joanna
Tytuł: Lesio
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 1973
Barbarę.
- Tu jest kościelny - powiedział. - On chodzi taki przygarbiony i jeden z nas może przebrać się za niego. Chyba cierpi na bezsenność, bo się plącze po nocach. Sam go widziałem, jak się przyglądał wtedy, kiedy Janusz wyprawiał tę orgię z przewodniczącym. A Barbara będzie w ciąży!
- Zwariowałeś? - spytała Barbara z niewypowiedzianą zgrozą.
- Przebierzesz się za tę sprzątaczkę! Chustka na głowę, okulary, ona nosi okulary, ta ciąża i jakby kto co zobaczył, to najwyżej pomyśli, że ona też cierpi na bezsenność. Razem wziąwszy zobaczą kościelnego ze sprzątaczką i co to ma wspólnego z nami?
Janusz ubiegł Barbarę, której na chwilę zabrakło głosu
Barbarę.<br>- Tu jest kościelny - powiedział. - On chodzi taki przygarbiony i jeden z nas może przebrać się za niego. Chyba cierpi na bezsenność, bo się plącze po nocach. Sam go widziałem, jak się przyglądał wtedy, kiedy Janusz wyprawiał tę orgię z przewodniczącym. A Barbara będzie w ciąży!<br>- Zwariowałeś? - spytała Barbara z niewypowiedzianą zgrozą.<br>- Przebierzesz się za tę sprzątaczkę! Chustka na głowę, okulary, ona nosi okulary, ta ciąża i jakby kto co zobaczył, to najwyżej pomyśli, że ona też cierpi na bezsenność. Razem wziąwszy zobaczą kościelnego ze sprzątaczką i co to ma wspólnego z nami?<br>Janusz ubiegł Barbarę, której na chwilę zabrakło głosu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego