Typ tekstu: Książka
Tytuł: Alkohol a społeczeństwo. Postawy i zachowania Polaków wobec alkoholu i problemów alkoholowych
Rok: 2004
społeczeństwa, że granicę dostępności napojów alkoholowych należy przesunąć do dwudziestego, a nawet dwudziestego pierwszego roku życia. Wprawdzie norma powstrzymywania się od picia była przez nastolatków powszechnie łamana, jednak nawet przez nich w zasadzie nie była kwestionowana. Ta sytuacje w latach dziewięćdziesiątych zaczęła ulegać procesowi zmiany. Pytanie, przy pomocy którego sondowano normy wieku inicjacji alkoholowej brzmiało następująco: "Jaki jest Pana(i) zdaniem dopuszczalny wiek na rozpoczęcie picia piwa/wina/wódki przez dziewczęta/chłopców".
Dane na temat postulowanego wieku inicjacji picia poszczególnych napojów alkoholowych osobno w odniesieniu do chłopców i dziewcząt zawiera tabela 31.



Zdecydowana większość badanych jest zdania, że picie napojów alkoholowych
społeczeństwa, że granicę dostępności napojów alkoholowych należy przesunąć do dwudziestego, a nawet dwudziestego pierwszego roku życia. Wprawdzie norma powstrzymywania się od picia była przez nastolatków powszechnie łamana, jednak nawet przez nich w zasadzie nie była kwestionowana. Ta sytuacje w latach dziewięćdziesiątych zaczęła ulegać procesowi zmiany. Pytanie, przy pomocy którego sondowano normy wieku inicjacji alkoholowej brzmiało następująco: "Jaki jest Pana(i) zdaniem dopuszczalny wiek na rozpoczęcie picia piwa/wina/wódki przez dziewczęta/chłopców". <br> Dane na temat postulowanego wieku inicjacji picia poszczególnych napojów alkoholowych osobno w odniesieniu do chłopców i dziewcząt zawiera tabela 31. <br><br>&lt;gap reason="tab"&gt;<br><br> Zdecydowana większość badanych jest zdania, że picie napojów alkoholowych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego