Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
właściwą można wyrażać w jednostkach bezwzględnych i umownych. Można więc określać aktywność właściwą jako np. liczbę milikiurów na gram (mCi/g), ale także liczbę impulsów na gram i jednostkę czasu - oczywiście dla ściśle określonego wtedy urządzenia pomiarowego. Stosuje się czasem również stężenie promieniotwórcze w milikiurach lub mikrokiurach w odniesieniu do objętości cieczy (np. ((...))
W układzie SI obowiązującą jednostką aktywności właściwej jest ç1
We współczesnej praktyce stosuje się liczbę rozpadów na minutę i gram lub na minutę i mol. Radioaktywne stężenie określa się w ((...)) lub, częściej, w ((...))
Na przykład dla ((...)) lat, aktywność właściwa czystego ((...)) wynosi ((...))

3. SAMORZUTNE PRZEMIANY JĄDROWE

Samorzutne przemiany jądrowe
właściwą można wyrażać w jednostkach bezwzględnych i umownych. Można więc określać aktywność właściwą jako np. liczbę milikiurów na gram (mCi/g), ale także liczbę impulsów na gram i jednostkę czasu - oczywiście dla ściśle określonego wtedy urządzenia pomiarowego. Stosuje się czasem również stężenie promieniotwórcze w milikiurach lub mikrokiurach w odniesieniu do objętości cieczy (np. ((...)) <br> W układzie SI obowiązującą jednostką aktywności właściwej jest ç1<br> We współczesnej praktyce stosuje się liczbę rozpadów na minutę i gram lub na minutę i mol. Radioaktywne stężenie określa się w ((...)) lub, częściej, w ((...)) <br> Na przykład dla ((...)) lat, aktywność właściwa czystego ((...)) wynosi ((...))<br><br>&lt;tit&gt;3. SAMORZUTNE PRZEMIANY JĄDROWE&lt;/&gt;<br><br> Samorzutne przemiany jądrowe
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego