Typ tekstu: Książka
Autor: Bilica Jerzy
Tytuł: Telefony z Eufonii. Felietony wygłaszane 1991-1992 w Programie II Polskiego Radia
Rok wydania: 1995
Lata powstania: 1991-1992
tak zwana zapowiedź wsteczna: "Był to Telefon z Eufonii od naszego korespondenta Krzysztofa Bilicy"].
3 listopada 1992

O odznaczonych Orderem Krzyżyka Eufońskiego

Nadarza się dziś okazja nadzwyczajna: trzydziesty piąty w tym roku Telefon z Eufonii i wigilia eufońskiego święta narodowego. Telefon dzisiejszy będzie więc wyjątkowy, specjalny, odświętny, inaczej mówiąc: telefon od wielkiego dzwonu [słychać dźwięk dzwonka].
Jako ambasador naszego kraju w Eufonii (proszę nie zapominać, że jestem ambasadorem bez listów uwierzytelniających) będę miał zaszczyt ogłosić nazwiska moich rodaków uhonorowanych z okazji Święta Niepodległości Eufonii Orderem Krzyżyka Eufońskiego [dźwięk dzwonka].
Tradycja Orderu Krzyżyka sięga swymi korzeniami do starogreckiej chromatyki, a już na pewno do
tak zwana zapowiedź wsteczna: "Był to Telefon z Eufonii od naszego korespondenta Krzysztofa Bilicy"].<br>3 listopada 1992<br><br>&lt;tit&gt;O odznaczonych Orderem Krzyżyka Eufońskiego&lt;/&gt;<br><br>Nadarza się dziś okazja nadzwyczajna: trzydziesty piąty w tym roku Telefon z Eufonii i wigilia eufońskiego święta narodowego. Telefon dzisiejszy będzie więc wyjątkowy, specjalny, odświętny, inaczej mówiąc: telefon od wielkiego dzwonu [słychać dźwięk dzwonka].<br>Jako ambasador naszego kraju w Eufonii (proszę nie zapominać, że jestem ambasadorem bez listów uwierzytelniających) będę miał zaszczyt ogłosić nazwiska moich rodaków uhonorowanych z okazji Święta Niepodległości Eufonii Orderem Krzyżyka Eufońskiego [dźwięk dzwonka].<br>Tradycja Orderu Krzyżyka sięga swymi korzeniami do starogreckiej chromatyki, a już na pewno do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego