Typ tekstu: Książka
Tytuł: Sporne sprawy polskiej literatury współczesnej
Rok: 1998
dorobek ustępował ilościowo produkcji przodującego koncernu. Liczba utworów wydanych wówczas przez niektóre wspomniane oficyny (np. "Czytelnik" i PIW) była niższa niż w 1975 roku. Podobnie globalne nakłady okazały się w pewnych przypadkach (PIW, "Iskry", Wydawnictwo MON) nieco mniejsze niż w połowie lat siedemdziesiątych.
W sumie zestawienie z roku 1988 nie odbiega zasadniczo od listy czołowych wydawców w 1975, chociaż zmieniła się kolejność pewnych instytucji ze względu na rozmiar ich dorobku.
Jakie instytucje publikowały najwięcej tekstów literackich w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych, po przełomie gospodarczo-ustrojowym?
(zob. tab. 5 i 6, prezentujące dane statystyczne z roku 1993 i 1995).
Nie ma już
dorobek ustępował ilościowo produkcji przodującego koncernu. Liczba utworów wydanych wówczas przez niektóre wspomniane oficyny (np. "Czytelnik" i PIW) była niższa niż w 1975 roku. Podobnie globalne nakłady okazały się w pewnych przypadkach (PIW, "Iskry", Wydawnictwo MON) nieco mniejsze niż w połowie lat siedemdziesiątych.<br> W sumie zestawienie z roku 1988 nie odbiega zasadniczo od listy czołowych wydawców w 1975, chociaż zmieniła się kolejność pewnych instytucji ze względu na rozmiar ich dorobku.<br> Jakie instytucje publikowały najwięcej tekstów literackich w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych, po przełomie gospodarczo-ustrojowym?<br> (zob. tab. 5 i 6, prezentujące dane statystyczne z roku 1993 i 1995).<br> Nie ma już
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego