Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
reakcji z wodą powstaje dwie trzecie kwasu azotowego i jedna trzecia tlenku azotu zgodnie z równaniem

Wydajność procesu można zwiększać przez intensyfikację przepływu powietrza w pierwszym etapie i obniżenie temperatury w drugim. Tą metodą otrzymuje się kwas o mniejszym stężeniu (do 68%), ale dość duże stężenie tlenków azotu w gazie odlotowym, który wymaga oczyszczenia.
Można też produkować kwas azotowy stężony (99,8-procentowy, tzw. Hoko) przez absorbcję schłodzonych gazów w stężonym kwasie, a nie w wodzie. Przy tego rodzaju produkcji gazy odlotowe zawierają znacznie mniej tlenków azotu i nie wymagają końcowego oczyszczania.
Saletrę amonową, NH4NO3 , otrzymuje się przez zobojętnianie kwasu azotowego
reakcji z wodą powstaje dwie trzecie kwasu azotowego i jedna trzecia tlenku azotu zgodnie z równaniem<br>&lt;gap&gt;<br>Wydajność procesu można zwiększać przez intensyfikację przepływu powietrza w pierwszym etapie i obniżenie temperatury w drugim. Tą metodą otrzymuje się kwas o mniejszym stężeniu (do 68%), ale dość duże stężenie tlenków azotu w gazie odlotowym, który wymaga oczyszczenia.<br>Można też produkować kwas azotowy stężony (99,8-procentowy, tzw. Hoko) przez absorbcję schłodzonych gazów w stężonym kwasie, a nie w wodzie. Przy tego rodzaju produkcji gazy odlotowe zawierają znacznie mniej tlenków azotu i nie wymagają końcowego oczyszczania.<br>Saletrę amonową, NH4NO3 , otrzymuje się przez zobojętnianie kwasu azotowego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego