Typ tekstu: Książka
Autor: Zielińska Teresa
Tytuł: Maszyny kroczące
Rok: 2003
wyjściowe w zależności od oceny poprawności jej poprzedniego sygnału wyjściowego, można porównać do roli systemów neuronowych sterujących ruchem zwierząt.

6.4. Rodzaje zachowań

Omówiona ucieczka karalucha pokazuje mechanizm nieskomplikowanego zachowania.
Oprócz takiej wiedzy neurobiologicznej przydatna jest też wiedza o rodzajach zachowań i ich uwarunkowaniach.
Zachowania (ang. behaviors) dzielą się na odruchy (ang. reflexes), zachowania zmierzające do utrzymania określonego poziomu oddziaływania zewnętrznego bodźca (ang.taxes) - zachowania typu taksji, zachowania o ustalonych akcjach (ang. .xed- -actions patterns) i zachowania umotywowane (ang. motivated behaviors) [7].
Odruchy oznaczają szybkie, typowe odpowiedzi na bodźce otoczenia. Intensywność
i czas odruchu zależą od intensywności i czasu bodźca. Przykładem
wyjściowe w zależności od oceny poprawności jej poprzedniego sygnału wyjściowego, można porównać do roli systemów neuronowych sterujących ruchem zwierząt. <br><br>&lt;tit&gt;6.4. Rodzaje zachowań &lt;/&gt;<br><br>Omówiona ucieczka karalucha pokazuje mechanizm nieskomplikowanego zachowania. <br>Oprócz takiej wiedzy neurobiologicznej przydatna jest też wiedza o rodzajach zachowań i ich uwarunkowaniach. <br>Zachowania (ang. behaviors) dzielą się na odruchy (ang. reflexes), zachowania zmierzające do utrzymania określonego poziomu oddziaływania zewnętrznego bodźca (ang.taxes) - zachowania typu taksji, zachowania o ustalonych akcjach (ang. .xed- -actions patterns) i zachowania umotywowane (ang. motivated behaviors) [7]. <br>Odruchy oznaczają szybkie, typowe odpowiedzi na bodźce otoczenia. Intensywność <br>i czas odruchu zależą od intensywności i czasu bodźca. Przykładem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego