Typ tekstu: Książka
Autor: Worcell Henryk
Tytuł: Zaklęte rewiry
Rok wydania: 1989
Rok powstania: 1936
cielęta i gęsi - nigdy nie przychodziło mu na myśl, że człowiek posiada coś podobnego. "Adaś ma wątróbkę, Fornalski ma wątrobę, panna Michalina ma wątróbkę" - nie, nie! to byłoby śmieszne.
Fornalski, mimo wielokrotnych uśmierceń przez Romka, w dalszym ciągu objawiał swoją żywotność kopniakami, szturchańcami i wykręcaniem uszu. Romek nie miał już odwagi robić doświadczenia z kasą. Kiedyś może, gdy będzie odchodził z "Pacyfiku", wybije mu nawet sto złotych, ale teraz nie .
Zdarzył się jednak wypadek, który unieszkodliwił Fornalskiego .na pewien czas - to było drugie pociągnięcie haczyka ze strony Romka. Trzecie, najsilniejsze, nastąpiło w trzy lata później Romek wtedy był już kelnerem.
"Jedynka
cielęta i gęsi - nigdy nie przychodziło mu na myśl, że człowiek posiada coś podobnego. "Adaś ma wątróbkę, Fornalski ma wątrobę, panna Michalina ma wątróbkę" - nie, nie! to byłoby śmieszne.<br>Fornalski, mimo wielokrotnych uśmierceń przez Romka, w dalszym ciągu objawiał swoją żywotność kopniakami, szturchańcami i wykręcaniem uszu. Romek nie miał już odwagi robić doświadczenia z kasą. Kiedyś może, gdy będzie odchodził z "Pacyfiku", wybije mu nawet sto złotych, ale teraz nie &lt;page nr=75&gt;.<br>Zdarzył się jednak wypadek, który unieszkodliwił Fornalskiego .na pewien czas - to było drugie pociągnięcie haczyka ze strony Romka. Trzecie, najsilniejsze, nastąpiło w trzy lata później Romek wtedy był już kelnerem.<br>"Jedynka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego