Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
lesie ok. 2km. na pn. wsch. cmentarz ofiar terroru hitlerowskiego Wiktorów.
31km LESZNO, wieś na pd. skraju Puszczy Kampinoskiej, wzmiankowana w XV w. Rozwój po wybud. dużej cukrowni "Michałów'' (1849). Pałac i park z poł. XVIII w. Neogotycki kościół (XIX w.). Na cmentarzu mogiły żołnierzy Września 1939 oraz partyzantów i ofiar terroru hitlerowskiego.
Punkt wyjściowy wycieczek do Puszczy Kampinoskiej. Początek szlaków turystycznych do Leoncina i Truskawia (zn. żółte). Na pn. skrzyżowanie szlaku żółtego z niebieskim, prowadzącym m. in. do rezerwatu: "Zamczysko'' (grodzisko z X-XIw.), rezerwatu "Nart'' (wydmy ze starym drzewostanem) i do Kampinosu.
Puszcza Kampinoska - teren leśno-łąkowy na dnie
lesie ok. 2km. na pn. wsch. cmentarz ofiar terroru hitlerowskiego Wiktorów. <br>31km LESZNO, wieś na pd. skraju Puszczy Kampinoskiej, wzmiankowana w XV w. Rozwój po wybud. dużej cukrowni "Michałów'' (1849). Pałac i park z poł. XVIII w. Neogotycki kościół (XIX w.). Na cmentarzu mogiły żołnierzy Września 1939 oraz partyzantów i ofiar terroru hitlerowskiego. <br>Punkt wyjściowy wycieczek do Puszczy Kampinoskiej. Początek szlaków turystycznych do Leoncina i Truskawia (zn. żółte). Na pn. skrzyżowanie szlaku żółtego z niebieskim, prowadzącym m. in. do rezerwatu: "Zamczysko'' (grodzisko z X-XIw.), rezerwatu "Nart'' (wydmy ze starym drzewostanem) i do Kampinosu. <br>Puszcza Kampinoska - teren leśno-łąkowy na dnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego