Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
lasu

bukowego rosnącego na stromej krawędzi brzegowej. Liczne jary. Rezerwat posiada wiele uroku, szczególnie wiosną i jesienią. Ciekawy szlak czerwony do Kwilcza, czarny do Góry.

93km

SIERAKÓW

Miasto (5900 mieszk.), 45m n.p.m., nad Wartą, na skraju lasów Puszczy Noteckiej. Huta szkła opakowaniowego, cegielnia, mleczarnia, tartak, stolarnia budowlana, stado ogierów.

We wczesnym średniowieczu na Warcie k. Sierakowa znajdował się bród, przez który przebiegała droga handlowa z Poznania na Pomorze. Przy nim powstała osada. Prawa miejskie w końcu XIVw. od Kazimierza Wielkiego. W 1450 Sieraków przeszedł w ręce wojewody poznańskiego Łukasza Górki.
Następnie nabył miasto (1591) - wraz z dobrami (14 wsi
lasu<br><br>bukowego rosnącego na stromej krawędzi brzegowej. Liczne jary. Rezerwat posiada wiele uroku, szczególnie wiosną i jesienią. Ciekawy szlak czerwony do Kwilcza, czarny do Góry.<br><br>93km<br><br>&lt;tit&gt;SIERAKÓW&lt;/&gt;<br><br>Miasto (5900 mieszk.), 45m n.p.m., nad Wartą, na skraju lasów Puszczy Noteckiej. Huta szkła opakowaniowego, cegielnia, mleczarnia, tartak, stolarnia budowlana, stado ogierów.<br><br>We wczesnym średniowieczu na Warcie k. Sierakowa znajdował się bród, przez który przebiegała droga handlowa z Poznania na Pomorze. Przy nim powstała osada. Prawa miejskie w końcu XIVw. od Kazimierza Wielkiego. W 1450 Sieraków przeszedł w ręce wojewody poznańskiego Łukasza Górki.<br>Następnie nabył miasto (1591) - wraz z dobrami (14 wsi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego