Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Łukasz
Tytuł: strona o żeglarstwie
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 2005
na ośrodkowy układ nerwowy, hamujący odruchy wymiotne, np. torecan, trioridazyna, tisercin, nozinan), ale mogą one powodować skutki uboczne (np. apatię). Można również starać się samemu jej zapobiec, trzeba jedynie pamiętać o kilku istotnych rzeczach:
* Pozytywnie nastawić się do podróży.
* Jeść lekkostrawne potrawy, zwłaszcza dużo owoców, unikać natomiast obfitych, tłustych i ostrych potraw oraz napojów gazowanych, kawy i alkoholu.
* Ubierać się stosownie do pogody.
* Starać się być w suchym ubraniu.
* Panować nad strachem, który wzmacnia chorobę morską.
* Nie przemęczać się, dużo odpoczywać. Zmęczenie i słaba kondycja fizyczna również nasilają chorobę morską.
* Starać się być na pokładzie, w miejscu najmniej narażonym na wstrząsy
na ośrodkowy układ nerwowy, hamujący odruchy wymiotne, np. torecan, trioridazyna, tisercin, nozinan), ale mogą one powodować skutki uboczne (np. apatię). Można również starać się samemu jej zapobiec, trzeba jedynie pamiętać o kilku istotnych rzeczach:<br>* Pozytywnie nastawić się do podróży. <br>* Jeść lekkostrawne potrawy, zwłaszcza dużo owoców, unikać natomiast obfitych, tłustych i ostrych potraw oraz napojów gazowanych, kawy i alkoholu. <br>* Ubierać się stosownie do pogody. <br>* Starać się być w suchym ubraniu. <br>* Panować nad strachem, który wzmacnia chorobę morską. <br>* Nie przemęczać się, dużo odpoczywać. Zmęczenie i słaba kondycja fizyczna również nasilają chorobę morską. <br>* Starać się być na pokładzie, w miejscu najmniej narażonym na wstrząsy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego