Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
części ciała decydują o naszej prezencji. To właśnie na nich większość osób koncentruje uwagę podczas rozmowy.
W polskiej kulturze okulary stały się symbolem inteligenta, mola książkowego lub biurokraty. Okularnicy od samego początku wzbudzali uprzedzenia, niechęć i podejrzenia wśród reszty społeczeństwa.
Dziś okulary przestają być standardowymi akcesoriami. Coraz częściej stają się ozdobnikiem uzupełniającym strój i wskazującym pozycję społeczną osoby, która je nosi. Są też sposobem wyrażania osobowości. Od kilku lat najwięksi projektanci ubiorów wykazują się pomysłami także i w tej dziedzinie mody.
Nazwa okularów pochodzi od łacińskiego słowa "ocularium", pierwotnie oznaczającego otwory w przyłbicy rycerza.
Nie ustalono do końca, kto jest autorem
części ciała decydują o naszej prezencji. To właśnie na nich większość osób koncentruje uwagę podczas rozmowy.<br>W polskiej kulturze okulary stały się symbolem inteligenta, mola książkowego lub biurokraty. Okularnicy od samego początku wzbudzali uprzedzenia, niechęć i podejrzenia wśród reszty społeczeństwa.<br>Dziś okulary przestają być standardowymi akcesoriami. Coraz częściej stają się ozdobnikiem uzupełniającym strój i wskazującym pozycję społeczną osoby, która je nosi. Są też sposobem wyrażania osobowości. Od kilku lat najwięksi projektanci ubiorów wykazują się pomysłami także i w tej dziedzinie mody.<br>Nazwa okularów pochodzi od łacińskiego słowa &lt;foreign&gt;"ocularium"&lt;/&gt;, pierwotnie oznaczającego otwory w przyłbicy rycerza.<br>Nie ustalono do końca, kto jest autorem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego