Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Poznaj swój kraj
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1960
Grudziądz dzisiejszy jest miastem przemysłowym. Rozwinął się tu przede wszystkim przemysł metalowy, gumowy i ceramiczny. Miasto posiada około 65 tysięcy mieszkańców, należy więc do rzędu średnich miast Polski.
Swój urok zawdzięcza miasto malowniczemu położeniu, ładnym zabytkom architektury (stare spichrze nad rzeką, stare kościoły i klasztory) i wreszcie licznym zieleńcom i parkom.
Poznawanie tego starego grodu rozpoczynać najlepiej od zwiedzenia muzeum (dawny, barokowy pałac ksieni ss. benedyktynek z 1730 r.). Znajdują się w nim regionalne zbiory z różnych dziedzin: geologii, fizjografii, historii, przyrody, etnografii itd.

CO ZOBACZYMY W GRUDZIĄDZU
Grudziądz posiada:
a) zabytki i pamiątki: Góra Zamkowa z zabytkową studnią, barokowy ratusz
Grudziądz dzisiejszy jest miastem przemysłowym. Rozwinął się tu przede wszystkim przemysł metalowy, gumowy i ceramiczny. Miasto posiada około 65 tysięcy mieszkańców, należy więc do rzędu średnich miast Polski. <br>Swój urok zawdzięcza miasto malowniczemu położeniu, ładnym zabytkom architektury (stare spichrze nad rzeką, stare kościoły i klasztory) i wreszcie licznym zieleńcom i parkom. <br>Poznawanie tego starego grodu rozpoczynać najlepiej od zwiedzenia muzeum (dawny, barokowy pałac ksieni ss. benedyktynek z 1730 r.). Znajdują się w nim regionalne zbiory z różnych dziedzin: geologii, fizjografii, historii, przyrody, etnografii itd. <br><br>&lt;tit&gt;CO ZOBACZYMY W GRUDZIĄDZU&lt;/tit&gt;<br>Grudziądz posiada: <br>a) zabytki i pamiątki: Góra Zamkowa z zabytkową studnią, barokowy ratusz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego