Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
procesy decydujące o ewolucji gwiazd.

4.8.3.4. Reakcje neutronowe

W gwiazdach zachodzi też inny typ procesów syntezy, zwany procesami wolnymi (s), oparty na reakcjach (n , ), np.: ((...))
Choć występowanie takiego ciągu wychwytów radiacyjnych jest powszechnie przyjęte, nie jest jasne, skąd biorą się neutrony konieczne w tych reakcjach. Być może pochodzą one z reakcji: ((...)) zachodzących w temperaturach niższych w trakcie oddziaływania rdzenia z powłoką gwiazd w stadium spalania helu. Inną możliwością jest powstawanie neutronów podczas spalania węgla i tlenu w reakcjach (4.8.3-14) i (4.8.3-17) w temperaturach rzędu 109 K.
W normalnych gwiazdach możliwości wychwytu neutronów
procesy decydujące o ewolucji gwiazd.<br><br>&lt;tit&gt;4.8.3.4. Reakcje neutronowe&lt;/&gt;<br><br> W gwiazdach zachodzi też inny typ procesów syntezy, zwany procesami wolnymi (s), oparty na reakcjach (n , ), np.: ((...))<br> Choć występowanie takiego ciągu wychwytów radiacyjnych jest powszechnie przyjęte, nie jest jasne, skąd biorą się neutrony konieczne w tych reakcjach. Być może pochodzą one z reakcji: ((...)) zachodzących w temperaturach niższych w trakcie oddziaływania rdzenia z powłoką gwiazd w stadium spalania helu. Inną możliwością jest powstawanie neutronów podczas spalania węgla i tlenu w reakcjach (4.8.3-14) i (4.8.3-17) w temperaturach rzędu 109 K.<br> W normalnych gwiazdach możliwości wychwytu neutronów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego