Typ tekstu: Książka
Autor: Ziembiński Zygmunt
Tytuł: Logika praktyczna
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1956
pewien szlachcic przedstawił w sądzie na poparcie swych żądań dokument w języku polskim datowany w Krakowie 1 VIII 1444 roku, rozpoczynający się od słów: "My, Władysław Warneńczyk, król Polski i Węgier...", i przegrał proces. Dlaczego?
7. Art. 97 kod. cyw. głosi: "Osobę czynną w lokalu przedsiębiorstwa przeznaczonym do obsługiwania publiczności poczytuje się w razie wątpliwości za umocowaną do dokonywania czynności prawnych, które zazwyczaj dokonywane bywają z osobami korzystającymi z usług tego przedsiębiorstwa". Jaki rodzaj domniemania ustanawia ten przepis?
Rozdział XX
LOGICZNE PODSTAWY WYKŁADNI PRZEPISÓW PRAWNYCH I WNIOSKOWAŃ O OBOWIĄZYWANIU NORM PRAWNYCH
1. Pojęcie wykładni
Akty prawodawcze, to znaczy ustawy, dekrety, rozporządzenia czy
pewien szlachcic przedstawił w sądzie na poparcie swych żądań dokument w języku polskim datowany w Krakowie 1 VIII 1444 roku, rozpoczynający się od słów: "My, Władysław Warneńczyk, król Polski i Węgier...", i przegrał proces. Dlaczego?<br> 7. Art. 97 kod. cyw. głosi: "Osobę czynną w lokalu przedsiębiorstwa przeznaczonym do obsługiwania publiczności poczytuje się w razie wątpliwości za umocowaną do dokonywania czynności prawnych, które zazwyczaj dokonywane bywają z osobami korzystającymi z usług tego przedsiębiorstwa". Jaki rodzaj domniemania ustanawia ten przepis? &lt;page nr= 229&gt;&lt;/&gt;<br> &lt;div&gt;&lt;tit&gt;Rozdział XX<br> LOGICZNE PODSTAWY WYKŁADNI PRZEPISÓW PRAWNYCH I WNIOSKOWAŃ O OBOWIĄZYWANIU NORM PRAWNYCH&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt; 1. Pojęcie wykładni&lt;/&gt;<br> Akty prawodawcze, to znaczy ustawy, dekrety, rozporządzenia czy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego