Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 31
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1974
zwierzęciem a prawdziwie ludzkim człowiekiem, powinien zapatrywać się negatywnie na samochód, wyzwalający rzekomo najgorsze instynkty ludzkie.
Tymczasem w swej nowej, wydanej w Monachium książce pt: "OSIEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH CYWILIZOWANEGO CZŁOWIEKA", wypowiada się on z dużą sympatią o swoim starym samochodzie, z którym związanych jest wiele jego niezliczonych, pięknych wspomnień z podróży. Pożegnanie z tym samochodem Lorenz porównuje do pożegnania ze starym przyjacielem.
Pisząc o samochodzie stwierdza on m.in.
Co znaczy po prostu, że nie samochód jest winien jeśli nie korzystamy z niego we właściwy sposób.
Konrad Lorenz wyraża m.in. pogląd, że nienawiść do samochodu jest wyrazem nienawiści do wszelkiego
zwierzęciem a prawdziwie ludzkim człowiekiem, powinien zapatrywać się negatywnie na samochód, wyzwalający rzekomo najgorsze instynkty ludzkie. <br>Tymczasem w swej nowej, wydanej w Monachium książce pt: &lt;tit&gt;"OSIEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH CYWILIZOWANEGO CZŁOWIEKA"&lt;/&gt;, wypowiada się on z dużą sympatią o swoim starym samochodzie, z którym związanych jest wiele jego niezliczonych, pięknych wspomnień z podróży. Pożegnanie z tym samochodem Lorenz porównuje do pożegnania ze starym przyjacielem. <br>Pisząc o samochodzie stwierdza on m.in. &lt;gap&gt; <br>Co znaczy po prostu, że nie samochód jest winien jeśli nie korzystamy z niego we właściwy sposób. <br>Konrad Lorenz wyraża m.in. pogląd, że nienawiść do samochodu jest wyrazem nienawiści do wszelkiego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego