Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Almanach Humanistyczny "Bez wiedzy i zgody..."
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1986
Rymkiewicza, "Ład utajony" Marcina Króla, "Wybór wierszy" Zbigniewa Herberta, "Wojna nerwów" Artura Międzyrzeckiego, "Ulica Mandelsztama" J. M. Rymkiewicza, "Ogień. Z notatnika 1982-1983" Jana Polkowskiego).
Szaruga mówi więc jakby cudzym głosem. Ale głos ten, głos cudzy, jest także jego głosem. To słowo przez innych użyczone, słowo przezeń ponowione. A to ponowienie czyjejś myśli wpisuje do wspólnoty:
do grona zimnych czaszek
do grona twoich przodków: Gilgamesza Hektora Rolanda
obrońców królestwa bez kresu i miasta popiołów.
Nie ma się co dziwić, że Szaruga chętnie cytuje "Przesłuchanie Pana Cogito". I chętnie powtarza:
"bądź wierny idź"
RKP
Rymkiewicza, "Ład utajony" Marcina Króla, "Wybór wierszy" Zbigniewa Herberta, "Wojna nerwów" Artura Międzyrzeckiego, "Ulica Mandelsztama" J. M. Rymkiewicza, "Ogień. Z notatnika 1982-1983" Jana Polkowskiego).<br> Szaruga mówi więc jakby cudzym głosem. Ale głos ten, głos cudzy, jest także jego głosem. To słowo przez innych użyczone, słowo przezeń ponowione. A to ponowienie czyjejś myśli wpisuje do wspólnoty:<br> do &lt;page nr=100&gt; grona zimnych czaszek<br> do grona twoich przodków: Gilgamesza Hektora Rolanda<br> obrońców królestwa bez kresu i miasta popiołów.<br> Nie ma się co dziwić, że Szaruga chętnie cytuje "Przesłuchanie Pana Cogito". I chętnie powtarza:<br> "bądź wierny idź"<br> &lt;au&gt;RKP
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego