Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
założenie konieczności podzielenia się władzą z opozycją. Formułował tę platformę polityk, który był uważany za przeciwnika Solidarności i Okrągłego Stołu. Należy pamiętać, że jedną z pierwszych decyzji jego gabinetu było postawienie w stan likwidacji Stoczni Gdańskiej. Członkowie KC mieli prawo być zszokowani.
Rozmontowanie ustawionego w Jabłonnie okrągłego stołu nie przerwało poufnych rozmów prowadzonych z opozycją. Bardzo często rozmawiali w tym czasie członek Biura Politycznego, sekretarz KC Józef Czyrek z prof. Stelmachowskim. Ciosek spotykał się z ks. Orszulikiem, wiceprzewodniczący Rady Państwa Kazimierz Barcikowski z abp. Bronisławem Dąbrowskim.
11 listopada zaproszony przez Barcikowskiego abp Dąbrowski oświadczył: "Pan przewodniczący zachęcał, abyśmy sprzyjali i pomagali
założenie konieczności podzielenia się władzą z opozycją. Formułował tę platformę polityk, który był uważany za przeciwnika Solidarności i Okrągłego Stołu. Należy pamiętać, że jedną z pierwszych decyzji jego gabinetu było postawienie w stan likwidacji Stoczni Gdańskiej. Członkowie KC mieli prawo być zszokowani. <br>Rozmontowanie ustawionego w Jabłonnie okrągłego stołu nie przerwało poufnych rozmów prowadzonych z opozycją. Bardzo często rozmawiali w tym czasie członek Biura Politycznego, sekretarz KC Józef Czyrek z prof. Stelmachowskim. Ciosek spotykał się z ks. Orszulikiem, wiceprzewodniczący Rady Państwa Kazimierz Barcikowski z abp. Bronisławem Dąbrowskim. <br>11 listopada zaproszony przez Barcikowskiego abp Dąbrowski oświadczył: "Pan przewodniczący zachęcał, abyśmy sprzyjali i pomagali
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!