Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Literatura Ludowa
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1957
podróży dyplomatycznych. Po powrocie do kraju został dworzaninem króla Stefana, potem zaś Zygmunta III, pracując jako "interpres arabicus" (tak bowiem zwą go rachunki dworu Batorego).
Polska polityka wschodnia w pierwszych latach panowania Zygmunta Wazy związana była ściśle z osobą Jana Zamojskiego. Zakładając, że autorem omawianej broszury był Dzierżek, tłumacz królewski, pracownik służby dyplomatycznej i specjalista od spraw tureckich, zależny niemal w równej mierze od króla, jak i od Zamojskiego, rozwiązać możemy pozorną sprzeczność "Ligi z zawadą", gdzie żarliwa obrona Hetmana idzie w parze z pełnym rewerencji stosunkiem do monarchy.
Osoba Krzysztofa Dzierżka, jego losy, pozycja społeczna i polityczna orientacja odpowiada ogólnie
podróży dyplomatycznych. Po powrocie do kraju został dworzaninem króla Stefana, potem zaś Zygmunta III, pracując jako "interpres arabicus" (tak bowiem zwą go rachunki dworu Batorego).<br>Polska polityka wschodnia w pierwszych latach panowania Zygmunta Wazy związana była ściśle z osobą Jana Zamojskiego. Zakładając, że autorem omawianej broszury był Dzierżek, tłumacz królewski, pracownik służby dyplomatycznej i specjalista od spraw tureckich, zależny niemal w równej mierze od króla, jak i od Zamojskiego, rozwiązać możemy pozorną &lt;page nr=21&gt; sprzeczność "&lt;name type="tit"&gt;Ligi z zawadą&lt;/&gt;", gdzie żarliwa obrona Hetmana idzie w parze z pełnym rewerencji stosunkiem do monarchy.<br>Osoba Krzysztofa Dzierżka, jego losy, pozycja społeczna i polityczna orientacja odpowiada ogólnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego