Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
zmarłych samobójców).

Metody "miękkie" (leki, skok z wysokości, podcięcie żył i inne) dominujące w próbach samobójstw nie wyróżniają znacząco żołnierzy od porównywalnej populacji ogólnopolskiej.

Żołnierze służby zasadniczej kilkakrotnie częściej próbują pozbawić się życia niż żołnierze kadry zawodowej, pozornie też liczniej (w liczbach bezwzględnych) umierają śmiercią samobójczą (zob. tabela 16).

Bardziej precyzyjnym od liczb bezwzględnych wskaźnikiem zjawiska jest współczynnik zgonów samobójczych żołnierzy (w przeliczeniu na 100 000 osób w danej kategorii).

Jak wskazują dane z tabeli 17, wskaźniki zgonów samobójczych są w wojsku znacznie wyższe niż w populacji całego kraju. Szczególną uwagę zwraca przy tym raczej tendencja wzrostu niż odnotowanego dla Polski
zmarłych samobójców).<br><br>Metody "miękkie" (leki, skok z wysokości, podcięcie żył i inne) dominujące w próbach samobójstw nie wyróżniają znacząco żołnierzy od porównywalnej populacji ogólnopolskiej.<br><br>Żołnierze służby zasadniczej kilkakrotnie częściej próbują pozbawić się życia niż żołnierze kadry zawodowej, pozornie też liczniej (w liczbach bezwzględnych) umierają śmiercią samobójczą (zob. tabela 16).<br><br>Bardziej precyzyjnym od liczb bezwzględnych wskaźnikiem zjawiska jest współczynnik zgonów samobójczych żołnierzy (w przeliczeniu na 100 000 osób w danej kategorii).<br><br> Jak wskazują dane z tabeli 17, wskaźniki zgonów samobójczych są w wojsku znacznie wyższe niż w populacji całego kraju. Szczególną uwagę zwraca przy tym raczej tendencja wzrostu niż odnotowanego dla Polski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego