Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
było posiadanie przez zakład w 1880 r. powierzchni wynoszącej 70000 m2 i zatrudnienie wynoszące przeszło 600 osób.
Drugą, obok Zeissa osobą, która wywarła ogromny wpływ na rozwój teorii, konstrukcji i technologii przyrządów optycznych był profesor tegoż Uniwersytetu Ernst Abbe. Jego prace miały fundamentalne znaczenie w rozwoju światowej optyki.
W dziedzinie produkcji szkła optycznego, a szczególnie tworzenia jego nowych gatunków, wielki wkład wniósł dr Otto Schott (1851-1935), który zorganizował w Jenie hutę szkła optycznego, największy zakład tego typu w Europie, do dziś noszący imię swego twórcy.
Owocna współpraca tych trzech wybitnych twórców doprowadziła do tego, iż zakłady noszące nazwę C. Zeiss
było posiadanie przez zakład w 1880 r. powierzchni wynoszącej 70000 m2 i zatrudnienie wynoszące przeszło 600 osób.<br>Drugą, obok Zeissa osobą, która wywarła ogromny wpływ na rozwój teorii, konstrukcji i technologii przyrządów optycznych był profesor tegoż Uniwersytetu Ernst Abbe. Jego prace miały fundamentalne znaczenie w rozwoju światowej optyki.<br>W dziedzinie produkcji szkła optycznego, a szczególnie tworzenia jego nowych gatunków, wielki wkład wniósł dr Otto Schott (1851-1935), który zorganizował w Jenie hutę szkła optycznego, największy zakład tego typu w Europie, do dziś noszący imię swego twórcy.<br>Owocna współpraca tych trzech wybitnych twórców doprowadziła do tego, iż zakłady noszące nazwę C. Zeiss
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego