Typ tekstu: Książka
Autor: Pankowski Marian
Tytuł: Ksiądz Helena
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1990
STUIP jw. A ona?
ANNA VAN PRUIM A ona... ,,Nic, nic"... Będzie ich uspokajała, będzie ich tuliła, głaskała...
GERDA DE STUIP Tą... lewą ręką na pewno!
Scena wygasa na ich rozanielonych od nienawiści twarzach. Nazajutrz raniuteńko. KSIĄDZ HELENA zajęta zmywaniem drugiego słowa w graffiti ,,Przyjaciele, parzcie się jak króliki!" Nadchodzi prostytutka LIEVE. Przystaje i wybucha śmiechem.
LIEVE Zooostaw, zooostaw... Twój klecha będzie miał w sam raz temat do modnego kazania. (KSIĄDZ HELENA odwróci się. LIEVE uda zaskoczenie) Ach! to ty... ta ksiądz... czego to zmywasz? W naszej dzielnicy takie słowa... to tyle co... ,,bądźcie szczęśliwi". Ktoś cię wyręczył... i tyle.
KSIĄDZ
STUIP jw. A ona?<br>ANNA VAN PRUIM A ona... ,,Nic, nic"... Będzie ich uspokajała, będzie ich tuliła, głaskała...<br>GERDA DE STUIP Tą... lewą ręką na pewno!<br>Scena wygasa na ich rozanielonych od nienawiści twarzach. Nazajutrz raniuteńko. KSIĄDZ HELENA zajęta zmywaniem drugiego słowa w graffiti ,,Przyjaciele, parzcie się jak króliki!" Nadchodzi prostytutka LIEVE. Przystaje i wybucha śmiechem.<br>LIEVE Zooostaw, zooostaw... Twój klecha będzie miał w sam raz temat do modnego kazania. (KSIĄDZ HELENA odwróci się. LIEVE uda zaskoczenie) Ach! to ty... ta ksiądz... czego to zmywasz? W naszej dzielnicy takie słowa... to tyle co... ,,bądźcie szczęśliwi". Ktoś cię wyręczył... i tyle.<br>KSIĄDZ
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego