Typ tekstu: Książka
Autor: Cegielski Max
Tytuł: Masala
Rok: 2002
z doświadczenia. W komunach zaistniał trójstopniowy podział na guru, starszych i nowicjuszy (taki sam był w Głoskowie). Ruchy bhakti występowały przeciwko świątyniom, zorganizowanej formie kultu i jego wykonawcom braminom. Tacy poeci i myśliciele jak Basawa czcili Śiwę w osobistych relacjach. Odpowiadały one stosunkom matki czy ojca z synem albo nawet prostytutki z klientem. Wprowadzono też możliwość przejścia na hinduizm. Nie trzeba było urodzić się w Indiach, aby zostać wielbicielem bóstwa.
Max i Łukasz czuli tej nocy wielką sympatię do tych nieznanych postaci z zamierzchłej przeszłości Indii. A szczególnie do samego Basawy. Uznali, że był naprawdę cool, i poszli spać.
Wstał chwilę
z doświadczenia. W komunach zaistniał trójstopniowy podział na guru, starszych i nowicjuszy (taki sam był w Głoskowie). Ruchy &lt;orig&gt;bhakti&lt;/&gt; występowały przeciwko świątyniom, zorganizowanej formie kultu i jego wykonawcom braminom. Tacy poeci i myśliciele jak Basawa czcili Śiwę w osobistych relacjach. Odpowiadały one stosunkom matki czy ojca z synem albo nawet prostytutki z klientem. Wprowadzono też możliwość przejścia na hinduizm. Nie trzeba było urodzić się w Indiach, aby zostać wielbicielem bóstwa.<br>Max i Łukasz czuli tej nocy wielką sympatię do tych nieznanych postaci z zamierzchłej przeszłości Indii. A szczególnie do samego Basawy. Uznali, że był naprawdę cool, i poszli spać.<br>Wstał chwilę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego