Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 39
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
totka czy bingo.

W Anglii na loterię zezwoliła królowa Elżbieta I (1566 r.), gdy korona szukała pieniędzy na remont stoczni. W miarę jednak jak mnożyły się zarzuty i podejrzenia dotyczące uczciwości właścicieli loterii, narastały sprzeciwy, aż w końcu w 1826 r. rząd angielski zakazał loteryjnego biznesu.

Równie silne opory moralne purytanów budziły loterie w Ameryce. Sąd Najwyższy uznał w 1878 r., że loterie mają demoralizujący wpływ na społeczeństwo; ostatnią państwową loterię zlikwidowano w USA w 1963 r. Prywatne - jak prawie wszędzie w świecie - mają się doskonale.

Główna wygrana w kalifornijskiej wynosi cztery miliony dolarów i więcej, gdy następuje kumulacja. Dziewięć lat
totka czy bingo.<br><br>W Anglii na loterię zezwoliła królowa Elżbieta I (1566 r.), gdy korona szukała pieniędzy na remont stoczni. W miarę jednak jak mnożyły się zarzuty i podejrzenia dotyczące uczciwości właścicieli loterii, narastały sprzeciwy, aż w końcu w 1826 r. rząd angielski zakazał loteryjnego biznesu.<br><br>Równie silne opory moralne purytanów budziły loterie w Ameryce. Sąd Najwyższy uznał w 1878 r., że loterie mają demoralizujący wpływ na społeczeństwo; ostatnią państwową loterię zlikwidowano w USA w 1963 r. Prywatne - jak prawie wszędzie w świecie - mają się doskonale.<br><br>Główna wygrana w kalifornijskiej wynosi cztery miliony dolarów i więcej, gdy następuje kumulacja. Dziewięć lat
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego