Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dziennik Polski
Nr: 14/7
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1998
demokracji, wolności i państwa prawa na Białorusi i inicjatywa, o której słyszę, pozostaje w tradycji tych działań - podkreślał Geremek na konferencji prasowej w siedzibie MSZ.
Zdaniem szefa polskiej dyplomacji, ta "pozarządowa inicjatywa powinna być zaakceptowana przez władze białoruskie z zadowoleniem, ponieważ niektóre inne media białoruskie mają kłopot z uzyskaniem częstotliwości radiowej".
- Nic nie wiem, by ta nowa inicjatywa radiowa miała korzystać ze wsparcia jakichś polskich instytucji państwowych czy ich technicznej aparatury - powiedział minister.
Minister dodał, że nic mu nie jest wiadomo, jakoby koncepcji utworzenia Radia Wolna Białoruś udzieliły poparcia Unia Europejska i Stany Zjednoczone. - Natomiast mam nadzieję, że będzie ona realizowana
demokracji, wolności i państwa prawa na Białorusi i inicjatywa, o której słyszę, pozostaje w tradycji tych działań&lt;/&gt; - podkreślał Geremek na konferencji prasowej w siedzibie MSZ.<br>Zdaniem szefa polskiej dyplomacji, ta &lt;q&gt;"pozarządowa inicjatywa powinna być zaakceptowana przez władze białoruskie z zadowoleniem, ponieważ niektóre inne media białoruskie mają kłopot z uzyskaniem częstotliwości radiowej"&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- Nic nie wiem, by ta nowa inicjatywa radiowa miała korzystać ze wsparcia jakichś polskich instytucji państwowych czy ich technicznej aparatury&lt;/&gt; - powiedział minister.<br>Minister dodał, że nic mu nie jest wiadomo, jakoby koncepcji utworzenia Radia Wolna Białoruś udzieliły poparcia Unia Europejska i Stany Zjednoczone. &lt;q&gt;- Natomiast mam nadzieję, że będzie ona realizowana
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego