Typ tekstu: Książka
Autor: Dzik Jerzy
Tytuł: Dzieje życia na ziemi
Rok wydania: 2003
Rok powstania: 1993
przemiany ucha, do którego taksonomowie przywiązują tak wielką wagę, dokonywał się już w trakcie wypierania przodków ssaków przez gady z wcześniej przez nich zajmowanych nisz.
Typowe gady, krewniacy dzisiejszych krokodyli wraz z jaszczurkami i żółwiami, okazały się zwycięzcami we współzawodnictwie o władanie lądami.
Przodkowie gadów naczelnych Gałąź ewolucyjną gadów, której rozkwit w triasie zakończył się tak źle dla przodków ssaków, cechowała budowa ucha odmienna od ssaczej, a bliska płazom. To już wiemy: u przodków ssaków szlak przenoszenia drgań zaczynał się na spodzie żuchwy, początkowo wręcz od powierzchni ziemi, u pozostałych zaś gadów błona bębenkowa znajdowała się wyżej, w tyle czaszki.
Dopóki
przemiany ucha, do którego taksonomowie przywiązują tak wielką wagę, dokonywał się już w trakcie &lt;page nr=351&gt; wypierania przodków ssaków przez gady z wcześniej przez nich zajmowanych nisz.<br>Typowe gady, krewniacy dzisiejszych krokodyli wraz z jaszczurkami i żółwiami, okazały się zwycięzcami we współzawodnictwie o władanie lądami.<br>Przodkowie gadów naczelnych Gałąź ewolucyjną gadów, której rozkwit w triasie zakończył się tak źle dla przodków ssaków, cechowała budowa ucha odmienna od ssaczej, a bliska płazom. To już wiemy: u przodków ssaków szlak przenoszenia drgań zaczynał się na spodzie żuchwy, początkowo wręcz od powierzchni ziemi, u pozostałych zaś gadów błona bębenkowa znajdowała się wyżej, w tyle czaszki.<br>Dopóki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego