Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 18.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
nie była faworytem przed tymi wyborami prezydenckimi. Elektorat miał być zmęczony jej rządami. Mimo to socjalista Lagos dostał 51,32 proc. głosów, a prawicowy Lavin 48,68 procent. Zdaniem ekspertów zwycięstwo Lagosa oznacza, że Chilijczyków niepokoi przepaść między biednymi a bogatymi. W latach 90. dochody w Chile dwukrotnie wzrosły, ale rozpiętość między najwyższymi i najniższymi jest, jak w latach 60., jedna z największych w Ameryce Południowej.
Najważniejsza była jednak polityka: - W tych wyborach rozstrzygnie się, czy Chile pozostanie państwem demokratycznym, czy też powróci do dyktatury - twierdzili zwolennicy Lagosa. Funkcję głowy państwa Lagos obejmie 11 marca.
Pod koniec kampanii kandydaci jak mogli
nie była faworytem przed tymi wyborami prezydenckimi. Elektorat miał być zmęczony jej rządami. Mimo to socjalista Lagos dostał 51,32 proc. głosów, a prawicowy Lavin 48,68 procent. Zdaniem ekspertów zwycięstwo Lagosa oznacza, że Chilijczyków niepokoi przepaść między biednymi a bogatymi. W latach 90. dochody w Chile dwukrotnie wzrosły, ale rozpiętość między najwyższymi i najniższymi jest, jak w latach 60., jedna z największych w Ameryce Południowej. <br>Najważniejsza była jednak polityka: - W tych wyborach rozstrzygnie się, czy Chile pozostanie państwem demokratycznym, czy też powróci do dyktatury - twierdzili zwolennicy Lagosa. Funkcję głowy państwa Lagos obejmie 11 marca. <br>Pod koniec kampanii kandydaci jak mogli
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego