Typ tekstu: Książka
Autor: Sejm RP
Tytuł: Kodeks Handlowy
Rok powstania: 1934
jedną osobę (jedyny spólnik), osoba ta wykonuje wszystkie uprawnienia przysługujące zgromadzeniu spólników zgodnie z postanowieniami niniejszego działu.
§ 3. Jedynym spólnikiem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie może być inna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, składająca się z jednego spólnika.
§ 4. Ilekroć w niniejszym dziale mówi się o "umowie spółki", należy przez to rozumieć także akt założycielski sporządzony przez jedynego spólnika.
Art. 159. § 1. Kapitał zakładowy dzieli się na udziały o równej lub nierównej wysokości. Umowa spółki postanowi, czy spólnik może mieć jeden tylko, czy większą ilość udziałów. Jeżeli spólnik może mieć większą ilość udziałów, wówczas wszystkie udziały w kapitale zakładowym powinny być równe
jedną osobę (jedyny spólnik), osoba ta wykonuje wszystkie uprawnienia przysługujące zgromadzeniu spólników zgodnie z postanowieniami niniejszego działu.<br>§ 3. Jedynym spólnikiem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie może być inna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, składająca się z jednego spólnika.<br>§ 4. Ilekroć w niniejszym dziale mówi się o "umowie spółki", należy przez to rozumieć także akt założycielski sporządzony przez jedynego spólnika.<br>Art. 159. § 1. Kapitał zakładowy dzieli się na udziały o równej lub nierównej wysokości. Umowa spółki postanowi, czy spólnik może mieć jeden tylko, czy większą ilość udziałów. Jeżeli spólnik może mieć większą ilość udziałów, wówczas wszystkie udziały w kapitale zakładowym powinny być równe
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego