Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 05.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
się absolutną bezradnością wobec tego przypadku łamania prawa".
- Sprawdzimy też, czy nie zostało złamane prawo prasowe, a ochrona nie uniemożliwiała dziennikarzom zbierania informacji - wyjaśnił Mirosław Adamski, rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej. - Oba postępowania zostały objęte przez nas szczególnym nadzorem.
O wyjaśnienie incydentu zwrócił się do prokuratora okręgowego i komendanta wojewódzkiego policji rzecznik praw obywatelskich prof. Andrzej Zoll. - Z przebiegu zdarzenia, które było prezentowane w telewizji, wynikało, że policja zaniechała podjęcia działań w sytuacji, kiedy było uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, polegającego na pozbawieniu dziennikarzy wolności - tłumaczył wczoraj Henryk Łukaszuk z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.
"Lekceważenie i obraźliwy stosunek senatora Stokłosy do niezależnych mediów w połączeniu
się absolutną bezradnością wobec tego przypadku łamania prawa"&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- Sprawdzimy też, czy nie zostało złamane prawo prasowe, a ochrona nie uniemożliwiała dziennikarzom zbierania informacji&lt;/&gt; - wyjaśnił &lt;name type="person"&gt;Mirosław Adamski&lt;/&gt;, rzecznik poznańskiej &lt;name type="org"&gt;Prokuratury Okręgowej&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Oba postępowania zostały objęte przez nas szczególnym nadzorem.&lt;/&gt;<br>O wyjaśnienie incydentu zwrócił się do prokuratora okręgowego i komendanta wojewódzkiego policji rzecznik praw obywatelskich prof. &lt;name type="person"&gt;Andrzej Zoll&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Z przebiegu zdarzenia, które było prezentowane w telewizji, wynikało, że policja zaniechała podjęcia działań w sytuacji, kiedy było uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, polegającego na pozbawieniu dziennikarzy wolności&lt;/&gt; - tłumaczył wczoraj &lt;name type="person"&gt;Henryk Łukaszuk&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;Biura Rzecznika Praw Obywatelskich&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;"Lekceważenie i obraźliwy stosunek senatora &lt;name type="person"&gt;Stokłosy&lt;/&gt; do niezależnych mediów w połączeniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego