Tytuł: Wprost
Nr: 12
Rok: 1999
zarezerwowały w swoich ramówkach dla X Games ponad 36 godzin. Pula nagród dla uczestników sięgnęła miliona dolarów. - Igrzyska sportów ekstremalnych nie są marginalną imprezą dla kilku szaleńców, ale prawdziwym show i wielkim przedsięwzięciem marketingowym - mówi Renata Piszczek, która zwyciężyła we wspinaczce na czas. W swojej konkurencji Polka pokonała 25-metrową ścianę w 20 sekund, bijąc dotychczasowy rekord tego obiektu. Otrzymała medal i 9 tys. dolarów. Za rok na X Games wystartuje Tomasz Oleksy, student AWF z Krakowa, tegoroczny zwycięzca zawodów o Puchar Świata we wspinaczce. - Wspinanie sportowe jest dziś tak popularne, że powoli zatraca wizerunek sportu ekstremalnego. We Francji sztuczne ściany