Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
4 , czyli o tej samej prędkości. Tak samo jonizacja właściwa wywołana przez deuteron jest bardzo zbliżona do wywołanej przez proton o energii równej połowie energii deuteronu.
Warto wspomnieć, że fragmenty rozszczepienia, które mają dużą początkową energię, mają również bardzo duże ładunki jonowe. Prowadzi to, przy ich absorpcji w materii, do silnej jonizacji właściwej. Zasięgi wynoszą 23 cm w powietrzu i ((...)) w glinie. Obraz jonizacji właściwej dla fragmentów rozszczepienia pokazano na rys. 5.3b.
Jonizacją całkowitą nazywamy jonizację, jaka zaszła na całej długości zasięgu.
Na rysunku 5.4 podano krzywe zasięgu cząstek ((...)) w powietrzu, tkance żywej, glinie i miedzi, jako funkcję energii
4 , czyli o tej samej prędkości. Tak samo jonizacja właściwa wywołana przez deuteron jest bardzo zbliżona do wywołanej przez proton o energii równej połowie energii deuteronu.<br> Warto wspomnieć, że fragmenty rozszczepienia, które mają dużą początkową energię, mają również bardzo duże ładunki jonowe. Prowadzi to, przy ich absorpcji w materii, do silnej jonizacji właściwej. Zasięgi wynoszą 23 cm w powietrzu i ((...)) w glinie. Obraz jonizacji właściwej dla fragmentów rozszczepienia pokazano na rys. 5.3b.<br> Jonizacją całkowitą nazywamy jonizację, jaka zaszła na całej długości zasięgu. <br> Na rysunku 5.4 podano krzywe zasięgu cząstek ((...)) w powietrzu, tkance żywej, glinie i miedzi, jako funkcję energii
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego