Typ tekstu: Książka
Autor: Siemaszko Andrzej
Tytuł: Granice tolerancji
Rok: 1993
jej członków jest chory na AIDS. W kontekście stygmatów plemiennych rozpatrywał także Goffman na przykład pochodzenie żydowskie, czarny kolor skóry czy przynależność do upośledzonej warstwy społecznej.
Inną płaszczyzną, w której analizował Goffman zagadnienie stygmatów, jest płaszczyzna dyskredytacji. Pewne odmienności jednostki w stosunku do jej otoczenia są natychmiast widoczne (deformacje twarzy, ślepota, brak kończyn, karłowatość) bądź też jednostka naznaczona stygmatem zakłada, że otoczenie wie o ich istnieniu. Takie właściwości nazywał Goffman zdyskredytowanymi (discredited). Wówczas głównym problemem interakcji zarówno dla osoby noszącej stygmat, jak i dla jej partnerów interakcji jest poradzenie sobie z tą niecodzienną i trudną dla obu stron sytuacją.
Drugą kategorią
jej członków jest chory na AIDS. W kontekście stygmatów plemiennych rozpatrywał także Goffman na przykład pochodzenie żydowskie, czarny kolor skóry czy przynależność do upośledzonej warstwy społecznej.<br>Inną płaszczyzną, w której analizował Goffman zagadnienie stygmatów, jest płaszczyzna dyskredytacji. Pewne odmienności jednostki w stosunku do jej otoczenia są natychmiast widoczne (deformacje twarzy, ślepota, brak kończyn, karłowatość) bądź też jednostka naznaczona stygmatem zakłada, że otoczenie wie o ich istnieniu. Takie właściwości nazywał Goffman zdyskredytowanymi &lt;foreign lang="eng"&gt;(discredited)&lt;/&gt;. Wówczas głównym problemem interakcji zarówno dla osoby noszącej stygmat, jak i dla jej partnerów interakcji jest poradzenie sobie z tą niecodzienną i trudną dla obu stron sytuacją.<br>Drugą kategorią
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego