Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 05.01 (18)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Ta nadzieja wydaje się realna. Ale też nie w każdej Europie.

Wyrównanie poziomów może nastąpić szybciej, ale może też nie nastąpić nigdy. Po pierwsze zależy to od naszego wysiłku. Po drugie wymaga to jednak wysiłku od całej Europy. Byśmy zrównali się szybciej, Europa musiałaby nam w tym pomóc. Musiałaby być solidarna z nami, tak jak wcześniej była solidarna wobec słabszych krajów, regionów i różnych grup społecznych. Musiałaby wspomóc cywilizacyjną osmozę nie tylko poprzez transfer norm, zasad, standardów i otwarcie dostępu do rynku. Musiałaby w nas zainwestować.

Zniesienie barier handlowych i dostęp do miejsc pracy już daje nam udział w europejskim bogactwie
Ta nadzieja wydaje się realna. Ale też nie w każdej Europie.<br><br>Wyrównanie poziomów może nastąpić szybciej, ale może też nie nastąpić nigdy. Po pierwsze zależy to od naszego wysiłku. Po drugie wymaga to jednak wysiłku od całej Europy. Byśmy zrównali się szybciej, Europa musiałaby nam w tym pomóc. Musiałaby być solidarna z nami, tak jak wcześniej była solidarna wobec słabszych krajów, regionów i różnych grup społecznych. Musiałaby wspomóc cywilizacyjną osmozę nie tylko poprzez transfer norm, zasad, standardów i otwarcie dostępu do rynku. Musiałaby w nas zainwestować.<br><br>Zniesienie barier handlowych i dostęp do miejsc pracy już daje nam udział w europejskim bogactwie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!