Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 05.01 (18)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Ta nadzieja wydaje się realna. Ale też nie w każdej Europie.

Wyrównanie poziomów może nastąpić szybciej, ale może też nie nastąpić nigdy. Po pierwsze zależy to od naszego wysiłku. Po drugie wymaga to jednak wysiłku od całej Europy. Byśmy zrównali się szybciej, Europa musiałaby nam w tym pomóc. Musiałaby być solidarna z nami, tak jak wcześniej była solidarna wobec słabszych krajów, regionów i różnych grup społecznych. Musiałaby wspomóc cywilizacyjną osmozę nie tylko poprzez transfer norm, zasad, standardów i otwarcie dostępu do rynku. Musiałaby w nas zainwestować.

Zniesienie barier handlowych i dostęp do miejsc pracy już daje nam udział w europejskim bogactwie
Ta nadzieja wydaje się realna. Ale też nie w każdej Europie.<br><br>Wyrównanie poziomów może nastąpić szybciej, ale może też nie nastąpić nigdy. Po pierwsze zależy to od naszego wysiłku. Po drugie wymaga to jednak wysiłku od całej Europy. Byśmy zrównali się szybciej, Europa musiałaby nam w tym pomóc. Musiałaby być solidarna z nami, tak jak wcześniej była solidarna wobec słabszych krajów, regionów i różnych grup społecznych. Musiałaby wspomóc cywilizacyjną osmozę nie tylko poprzez transfer norm, zasad, standardów i otwarcie dostępu do rynku. Musiałaby w nas zainwestować.<br><br>Zniesienie barier handlowych i dostęp do miejsc pracy już daje nam udział w europejskim bogactwie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!