Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 15
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
pielęgniarki anestezjologicznej oraz sanitariusza. Na razie będą to sanitariusze z pogotowia ratunkowego, a od jesieni - ze straży. Do tego bowiem czasu sześciu nowotarskich fajermanów zostanie w tym kierunku przeszkolonych.
Samochód wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny będzie wykorzystywany głównie do ratownictwa podczas wypadków drogowych. - Idea polega na tym, żeby strażacy poznali specyfikę pracy lekarzy i odwrotnie, medycy - pracę naszych służb. Wzajemne poznanie, współpraca pozwoli na lepszą koordynację działań i na pewno spowoduje przyspieszenie przebiegu akcji ratunkowych - przekonywał st. kpt. Józef Galica.
BZPieniądze z Banku Światowego

W ostatnim dniu marca nowotarski starosta Jan Lasyk złożył do Banku Światowego dwa wnioski dotyczące dofinansowania
pielęgniarki anestezjologicznej oraz sanitariusza. Na razie będą to sanitariusze z pogotowia ratunkowego, a od jesieni - ze straży. Do tego bowiem czasu sześciu nowotarskich &lt;orig&gt;fajermanów&lt;/&gt; zostanie w tym kierunku przeszkolonych.<br> Samochód wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny będzie wykorzystywany głównie do ratownictwa podczas wypadków drogowych. - Idea polega na tym, żeby strażacy poznali specyfikę pracy lekarzy i odwrotnie, medycy - pracę naszych służb. Wzajemne poznanie, współpraca pozwoli na lepszą koordynację działań i na pewno spowoduje przyspieszenie przebiegu akcji ratunkowych - przekonywał st. kpt. Józef Galica.<br>&lt;au&gt;BZ&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Pieniądze z Banku Światowego&lt;/tit&gt;<br><br>W ostatnim dniu marca nowotarski starosta Jan Lasyk złożył do Banku Światowego dwa wnioski dotyczące dofinansowania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego