Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 26.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
otrzymałaby prawo do egzekucji wierzytelności, określałaby zasadę podziału między ZUS a nabywcą "uzyskanej nadwyżki ponad ustaloną cenę". - Firmy byłyby zainteresowane ściągnięciem jak największych sum, bo od tego zależałyby ich zyski - uważa Krzysztof Rybiński. Podkreśla jednocześnie, że skuteczna egzekucja jest możliwa za pomocą cywilizowanych metod, takich jak np. zajmowanie kont czy sprzedaż wcześniej zajętych nieruchomości.
Taki sam mechanizm mógłby zostać zastosowany do wyegzekwowania zaległych podatków. Eksperci są zdania, że może to się przyczynić do uzdrowienia finansów publicznych. - W tej chwili panuje przekonanie, iż można nie płacić składek czy podatków, bo sektor publiczny nie radzi sobie z ich egzekucją - argumentują.
Małgorzata Solecka


Polskie
otrzymałaby prawo do egzekucji wierzytelności, określałaby zasadę podziału między &lt;name type="org"&gt;ZUS&lt;/name&gt; a nabywcą "uzyskanej nadwyżki ponad ustaloną cenę". - Firmy byłyby zainteresowane ściągnięciem jak największych sum, bo od tego zależałyby ich zyski - uważa &lt;name type="person"&gt;Krzysztof Rybiński&lt;/name&gt;. Podkreśla jednocześnie, że skuteczna egzekucja jest możliwa za pomocą cywilizowanych metod, takich jak np. zajmowanie kont czy sprzedaż wcześniej zajętych nieruchomości. <br>Taki sam mechanizm mógłby zostać zastosowany do wyegzekwowania zaległych podatków. Eksperci są zdania, że może to się przyczynić do uzdrowienia finansów publicznych. - W tej chwili panuje przekonanie, iż można nie płacić składek czy podatków, bo sektor publiczny nie radzi sobie z ich egzekucją - argumentują. <br>&lt;au&gt;Małgorzata Solecka&lt;/au&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Polskie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego