Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Amerykanom. Zamierza wydać im świętą wojnę. Oskarża Holendrów, którzy pozwolili, by o polityce ich kraju decydowali Żydzi. Padają nazwiska, między innymi Joziasa van Aartsena z prawicowej Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) - do której należy Hirsi Ali - i Joba Cohena, burmistrza Amsterdamu. "Islam zwycięży dzięki krwi męczenników" - pisze tajemnicza organizacja.
Władze holenderskie objęły ochroną zagrożonych polityków. Jednym z nich jest Geert Wilders, do niedawna w VVD, który zapowiedział, że utworzy nową partię, mającą przeciwstawiać się działalności ekstremistów islamskich w Holandii.
T.T.S., REUTERS, AP
Amerykanom. Zamierza wydać im świętą wojnę. Oskarża Holendrów, którzy pozwolili, by o polityce ich kraju decydowali Żydzi. Padają nazwiska, między innymi &lt;name type="person"&gt;Joziasa van Aartsena&lt;/&gt; z prawicowej &lt;name type="org"&gt;Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji (VVD)&lt;/&gt; - do której należy &lt;name type="person"&gt;Hirsi Ali&lt;/&gt; - i &lt;name type="person"&gt;Joba Cohena&lt;/&gt;, burmistrza &lt;name type="place"&gt;Amsterdamu&lt;/&gt;. &lt;q&gt;"Islam zwycięży dzięki krwi męczenników"&lt;/&gt; - pisze tajemnicza organizacja.<br>Władze holenderskie objęły ochroną zagrożonych polityków. Jednym z nich jest &lt;name type="person"&gt;Geert Wilders&lt;/&gt;, do niedawna w &lt;name type="org"&gt;VVD&lt;/&gt;, który zapowiedział, że utworzy nową partię, mającą przeciwstawiać się działalności ekstremistów islamskich w &lt;name type="place"&gt;Holandii&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;T.T.S., REUTERS, AP
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!