Typ tekstu: Książka
Autor: Heller Michał
Tytuł: Usprawiedliwienie wszechświata
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1982
nawet jakiś sensowny wyraz, to i tak jego znaczenie natychmiast rozpływa się w bezsensownym kontekście. I odwrotnie: sensowny napis dlatego jest sensowny, że podlega różnorodnym ograniczeniom nałożonym przez reguły gramatyczne danego języka, i ograniczeniom pochodzącym od autora wypowiedzi, który chciał w niej zawrzeć tę właśnie, a nie inną treść.
Współczesna teoria informacji jest zaledwie pierwszym przybliżeniem do zrozumienia pojęcia informacji, i to z czysto formalnego punktu widzenia, bez wnikania w treść, jaką informacja zawsze zawiera. Trudno więc byłoby uznać dzisiejszą teorię informacji za bodaj próbę teorii tworzenia, ale warto pomyśleć nad sugestiami, które ona podsuwa.
A więc nie ma tworzenia bez ograniczeń
nawet jakiś sensowny wyraz, to i tak jego znaczenie natychmiast rozpływa się w bezsensownym kontekście. I odwrotnie: sensowny napis dlatego jest sensowny, że podlega różnorodnym ograniczeniom nałożonym przez reguły gramatyczne danego języka, i ograniczeniom pochodzącym od autora wypowiedzi, który chciał w niej zawrzeć tę właśnie, a nie inną treść.<br>Współczesna teoria informacji jest zaledwie pierwszym przybliżeniem do zrozumienia pojęcia informacji, i to z czysto formalnego punktu widzenia, bez wnikania w treść, jaką informacja zawsze zawiera. Trudno więc byłoby uznać dzisiejszą teorię informacji za bodaj próbę teorii tworzenia, ale warto pomyśleć nad sugestiami, które ona podsuwa.<br>A więc nie ma tworzenia bez ograniczeń
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego