Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
Lauera po krótkim odpoczynku do Gdańska, do ponownej pracy w znajdującym się tam Sekretariacie KC partii, zwłaszcza iż tego usilnie domagał się Warski. Następnie KC, prawdopodobnie na skutek interwencji Koszutskiej, zmienił decyzję. Brand skierowany został do odpowiedzialnej pracy w Komitecie Wykonawczym MK jako zastępca E. Próchniaka. Wchodził w skład zagranicznego trzonu kierowniczego partii.
Przebywając na emigracji politycznej, Brand utrzymywał zarazem ścisłą łączność z kierownictwem krajowym partii, w szczególności zajmował się zagadnieniami gospodarczymi kraju. Interesował się także ekonomiką radziecką. Według relacji Koszutskiej "rychło będzie mógł pisać dla nas cenne rzeczy z tej dziedziny".
W czerwcu 1923 r. Brand uczestniczył w obradach Rozszerzonej
Lauera po krótkim odpoczynku do Gdańska, do ponownej pracy w znajdującym się tam Sekretariacie KC partii, zwłaszcza iż tego usilnie domagał się Warski. &lt;page nr=96&gt; Następnie KC, prawdopodobnie na skutek interwencji Koszutskiej, zmienił decyzję. Brand skierowany został do odpowiedzialnej pracy w Komitecie Wykonawczym MK jako zastępca E. Próchniaka. Wchodził w skład zagranicznego trzonu kierowniczego partii.<br>Przebywając na emigracji politycznej, Brand utrzymywał zarazem ścisłą łączność z kierownictwem krajowym partii, w szczególności zajmował się zagadnieniami gospodarczymi kraju. Interesował się także ekonomiką radziecką. Według relacji Koszutskiej "rychło będzie mógł pisać dla nas cenne rzeczy z tej dziedziny".<br>W czerwcu 1923 r. Brand uczestniczył w obradach Rozszerzonej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego