Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.02 (1)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
w piwnicach ich budynków wybuchły bomby. Ataki posłużyły za pretekst dla administracji Władimira Putina do wznowienia wojny w Czeczenii. Według autora książki "FSB wysadza w powietrze Rosję" to nie Czeczeni, a agenci Federalnej Służby Bezpieczeństwa dokonali tych zamachów. - Wielu byłych oficerów wywiadu, prawników i naocznych świadków pomagało w tej książce udokumentować zbrodnie Putina - powiedział nam Oleg Gordijewski, były oficer KGB, który w latach 80. uciekł z ZSRR.
Równie mocno o prawdziwości zarzutów przekonany jest rosyjski obrońca praw człowieka Władimir Bukowski: - Litwinienko udowodnił, że specsłużby to po prostu mafia - mówi Bukowski.

TOMASZ POMPOWSKI

Wypadek polskiego żołnierza
Babilon
Kolejny nieszczęśliwy wypadek w Iraku
w piwnicach ich budynków wybuchły bomby. Ataki posłużyły za pretekst dla administracji &lt;name type="person"&gt;Władimira Putina&lt;/&gt; do wznowienia wojny w &lt;name type="place"&gt;Czeczenii&lt;/&gt;. Według autora książki &lt;name type="tit"&gt;"FSB wysadza w powietrze Rosję"&lt;/&gt; to nie Czeczeni, a agenci &lt;name type="org"&gt;Federalnej Służby Bezpieczeństwa&lt;/&gt; dokonali tych zamachów. &lt;q&gt;- Wielu byłych oficerów wywiadu, prawników i naocznych świadków pomagało w tej książce udokumentować zbrodnie &lt;name type="person"&gt;Putina&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedział nam &lt;name type="person"&gt;Oleg Gordijewski&lt;/&gt;, były oficer &lt;name type="org"&gt;KGB&lt;/&gt;, który w latach 80. uciekł z &lt;name type="place"&gt;ZSRR&lt;/&gt;.<br>Równie mocno o prawdziwości zarzutów przekonany jest rosyjski obrońca praw człowieka &lt;name type="person"&gt;Władimir Bukowski&lt;/&gt;: &lt;q&gt;- &lt;name type="person"&gt;Litwinienko&lt;/&gt; udowodnił, że &lt;name type="org"&gt;specsłużby&lt;/&gt; to po prostu mafia&lt;/&gt; - mówi &lt;name type="person"&gt;Bukowski&lt;/&gt;.<br>&lt;gap&gt;<br>&lt;au&gt;TOMASZ POMPOWSKI&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Wypadek polskiego żołnierza&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Babilon&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>Kolejny nieszczęśliwy wypadek w &lt;name type="place"&gt;Iraku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego